Evi Satışa Çıkarmadan Önce Tadilat Yapılmasının Önemi

Evlerini satışa çıkaracak olanlar tadilat yaptırarak ev satış değerlerinin en üst düzeye çıkarılmasını sağlayabilir.

Eskiyen kapılar değiştirilebilir ya da rutubetlenen duvarlar boyanarak daha iyi bir görünüm elde edilir.

Evimi satmadan önce tadilat yaptırmalı mıyım ?

diye düşünenler hiç tereddüt yaşamadan gerekli tadilatları yaptırmalı.

Banyo ve Mutfak Tadilatları

Banyo ve mutfaklar evlerde en çok tadilat gerektiren yerlerdendir. Eğer küflü alanlar var ise mutlaka elden geçirilerek temizlenmeli.

Mutfak dolapları oldukça eski bir görünüme sahip ise uygun fiyatlı yeni dolaplar satın alınarak değiştirilebilir.

Eski olmayan dolaplar içinde dolap kulpları değiştirilerek daha sağlam bir yapı sağlanabilir.

Mutfağa girildiğinde ilk olarak dikkat çeken yerlerden biri tezgahlar. Alıcılar açısından tezgahların temiz bir görünüme sahip olması oldukça önemli.

Bu nedenle tezgahlarınızın da daha sağlam ve iyi bir görünüme kavuşturulması için yenilenmesi şart. Banyo duvarları ve mutfak duvarları da boyandığında eviniz yepyeni bir görünüm kazanacak böylelikle satış değeri de artacaktır.

Dış Cephe

Satıcıların sahip oldukları ev eğer müstakil ise dış cephe görünümüne de önem verilmesi gerekiyor.

Dış cephe boyası yenilenerek daha iyi bir görünüm sağlanabilir. Bahçeli evi olanların da bahçe düzenlemesinde bulunması alıcıların eve daha fazla ücret ödemesi açısından önemlidir.

Fakat apartman dairesinde ikamet edenlerin bu konuda yapabilecekleri çok fazla bir şey yok.

Evi Satışa Çıkarmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tadilat konusunda gereken her şeyi yerine getirdikten sonra yaratıcılığınızı devreye sokarak evde bulunan kusurları örtmeniz mümkün.

  • Eğer eviniz güneş almayan bir cephede yer alıyor ise duvarları açık renge boyayarak ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz.
  • Bu konuda aydınlatma sisteminin de üst seviyede olması şart. İyi bir aydınlatma sistemi ve avizeler sayesinde ışık almayan odalar daha aydınlık bir görünüme sahip olacaktır.
  • Yasal işlemlere de dikkat edilmesi oldukça önemli bir husus. Sözleşme ve tapu devri gibi konularda titizlikle hareket edilmesi gerekiyor.
  • Çek ve senet kullanacaksınız güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Alanında uzman kişilerden bu konuda destek alınabilir.
  • Profesyonel ve güvenilir emlakçılar ile birlikte çalışarak ev için arayan alıcılara daha güzel dönüşler yapmış olursunuz.
  • Bunun yanı sıra emlakçıların müşteri portföyü daha geniş olacağı için evinizin satılması daha hızlı sonuçlanacaktır.

Evimi satmadan önce tadilat yaptırmalı mıyım ?

 diyenler daha önce evini satışa çıkaran kişiler ile de görüşme sağlayarak tadilat işlemlerinin satış değeri üzerindeki etkisinden emin olabilir.

Yapılacak olan ufak tefek tadilat işlemleri evin yepyeni bir görünüm kazanmasını sağlayacak.

Temiz bir ev alıcıların her zaman için dikkat ettiği noktalardan biri. Gerek dış cephe gerek iç cephe temizliğine dikkat edilmesi sonucunda beklenenden daha kısa sürede evinizi yüksek satış fiyatları ile elden çıkarabilirsiniz.

TIKLA ARA
WhatsApp